Rusztowania Layher Blitz

Wysokiej jakości rusztowania - niezawodne i proste w montażu

System Blitz niemieckiego producenta Layher jest klasycznym rusztowaniem ramowym, którego atutami są stabilność, stosunkowo lekka waga i duża trwałość. Warto zwrócić uwagę na podstawowe cechy rusztowań tj. niedużą ilość elementów i bezśrubowy montaż. Dzięki takim rozwiązaniom prace montażowe wykonywane są szybko i precyzyjnie, co pozwala na szybkie rozpoczęcie prac.

W związku z tym, że rusztowania Layher Blitz to produkty najwyższej jakości, spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa, nie mogło ich zabraknąć w naszej ofercie. Jako profesjonaliści staramy się spełniać najwyższe wymagania potencjalnych Klientów. Zapraszamy do zaznajomienia się ze specyfiką rusztowań.

Rusztowanie Blitz zawiera:

 • elementy podstawowe nośne - podstawka śrubowa, rama pionowa stalowa Euro, pomost, stężenia przekątne i stężenia podłużne
 • elementy zabezpieczające - poręcze , krawężniki i zabezpieczenia górne
 • elementy kotwiące - zaczep kotwiący Blitz oraz złącze krzyżowe

Uregulowanie wysokości nakrętki podstawki śrubowej stwarza możliwość wyrównania poziomu całej konstrukcji - na standardowych elementach zakres wynosi maksymalnie 100 cm. Bazę stanowi rama pionowa Euro, która nakładana jest na podstawki śrubowe. Na jej powierzchni są dodatkowe wycięcia w profilach, co daje możliwość rozbudowy. Od strony wewnętrznej są otwory, do stabilnego zamocowania poręczy. Montaż stężenia pionowego należy rozpocząć od zawieszenia go w otworze montażowym ramy, następnie z drugiej strony umiejscawiany jest za pomocą złącza klinowego. Dodatkowo zamontowanie stężeń usprawnia otwór wskazujący ustawienie poziomu.

Stężenie poziome w systemie Layher Blitz wyposażone jest w dwa złącza klinowe. Pomosty zakładane są w górnym ryglu ramy przy pomocy zaczepów. System posiada ochronę boczną składającą się z poręczy, poręczy pośredniej i krawężnika - skuteczne zabezpieczenie dla pracowników. Poręcze wmontowane są w zamkach ram zabezpieczonych klinem, krawężniki umocowane na bolcach umieszczonych w dolnym ryglu ramy, a krawężnik czołowy zaczepiany jest z jednej strony na bolec, natomiast z drugiej strony okucie nałożone jest na pionową rurę ramy.

Do zabezpieczeń bocznych i górnych należą:

 • poręcz czołowa podwójna zapinana klinowo na końcowej i początkowej ramie w poszczególnych poziomach rusztowania,
 • podpory poręczy i podpory poręczy czołowych zakładane są na ostatni poziom rusztowania,
 • zaczep kotwiący typu Blitz mocowany jest do stojaka wewnętrznego ramy przy pomocy złącza krzyżowego, natomiast koniec zaczepu wprowadzamy do śruby oczkowej wkręconej do fasady.

Jeśli prace odbywają przy budynkach z balkonami, można wykorzystać otwory umieszczone w bocznych profilach pomostów stalowych. W celu utworzenia wysuniętego pomostu roboczego we wspomniane otwory wsuwamy rury rusztowania o średnicy 33,3mm, a na  nie wsuwamy pomost o długości odpowiadającej naszym potrzebom, całość należy zabezpieczyć złączem na zastosowaną rurę.
Jeżeli trzeba zastosować tradycyjne konsole, w systemie występują konsole o szerokości 0,39 m , 0,50 m i 0,73 m oraz 1,09m.

Jeżeli w czasie prac okazuje się, ze poziomy robocze mieszczą się na innych wysokościach niż zakładano, można wykorzystać elementy specjalne, jak np. rygiel poprzeczny Blitz, który może być zamocowany w dowolnie wybranej części ramy i służy do zawieszenia pomostu roboczego. Jeśli zachodzi konieczność wykonania przewieszenia np. nad bramą wjazdową, można w łatwy sposób zawiesić na czopach ram dźwigar systemowy Blitz (o wymiarach 5,14 m, 6,14 m i 7,71 m).

Rusztowania Layher Blitz dzięki swojej uniwersalności mogą być wykorzystywane w różnych warunkach. 

 • Rusztowania Layher Blitz ramowe gwarancja wysokiej jakości

  Doświadczenie zdobyte przez lata działalności pozwoliło nam poznać potrzeby i oczekiwania potencjalnych Klientów. Dlatego w ofercie posiadamy konstrukcje znane i cenione przez użytkowników, tj. rusztowania Layher Blitz ramowe - modelowy i mocny system rusztowań. Jego podstawowe zalety to łatwość montażu i uniwersalność. System posiada liczne elementy dodatkowe, stwarzające możliwość postawienia specjalistycznych konstrukcji, sprawdzających się wszędzie tam gdzie istnieje konieczność zastosowania nieszablonowych rozwiązań. Nadają się do wykonania prac elewacyjnych, remontowych i konserwatorskich. Nasza oferta obejmuje sprzedaż i wynajem rusztowań na atrakcyjnych warunkach.

 • Rusztowania modułowe Allround Szczecin uniwersalne i bezpieczne

  Aby coś robić dobrze trzeba się na tym znać - to stara i sprawdzona zasada, do której się stosujemy od początku działalności. Posiadamy dogłębną wiedzę na temat różnorodnych konstrukcji oraz praktykę w montażu i demontażu rusztowań różnego typu. W związku z powyższym w ofercie naszej firmy w Szczecinie nie mogło zabraknąć rusztowań modułowych Allround, które słyną z wysokiej jakości i wszechstronności zastosowań. Funkcjonalność rusztowań modułowo przestrzennych oparta jest na projekcie opracowanym w najdrobniejszym szczególe. Proponujemy Państwu dzierżawę rusztowań na przejrzystych zasadach i korzystnych warunkach. W celu ustalenia kosztów i zasad współpracy prosimy o kontakt.

 • Rusztowania R65 Rux polecane przez firmy budowlane

  Projektanci i twórcy rusztowań budowlanych największą wagę przykładają do bezpieczeństwa, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Poręcze i krawężniki, stabilność konstrukcji, wysokojakościowe materiały i przemyślane rozwiązania - to cechy wpływające na poczucie bezpieczeństwa użytkowników. Firma Global Business Group - producent rusztowania R65 Rux zadbała o to, by posiadało wszystkie wymienione atuty i zapewniało komfortowe warunki pracy.  Ponadto jest lżejsze od innych rusztowań tego typu, a tym samym łatwiejsze do transportowania. Dzięki temu cieszy się popularnością i jest chętnie wybierane przez firmy budowlane. W związku z tym firma Stillas włączyła je do swojej oferty sprzedaży i wynajmu.

 • Rusztowania Plettac Szczecin najczęściej wybierane

  Firma Stillas w swojej działalności opiera się na bliskiej współpracy z Klientami, co pozwoliło nam opracować optymalną ofertę. Ze względu na to świadczymy profesjonalne doradztwo, posiadamy specjalistyczne konstrukcje i akcesoria. W odpowiedzi na oczekiwania osób pracujących w branży budowlanej do naszej oferty włączyliśmy  Rusztowania Plettac w Szczecinie. Co przyczynia się do ich popularności? Uniwersalny system pozwala otoczyć rusztowaniami dowolny obiekt nawet w trudnych warunkach, jest łatwy w montażu i funkcjonalny. Spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa, co dla osób pracujących na wysokościach jest najważniejsze. Cieszy nas, że grono zadowolonych Klientów wciąż rośnie.

 • Rusztowania jezdne Layher do prac na niedużych wysokościach

  W ofercie posiadamy różne model rusztowań jezdnych Layher. W zależności od bieżących potrzeb można wybrać inny rodzaj konstrukcji o zróżnicowanych parametrach. Mogą być użytkowane wewnątrz i na zewnątrz, wykorzystywane do prac na niedużych wysokościach. W zdecydowany sposób ułatwiają wykonywanie robót, zapewniając swobodę ruchów oraz możliwość trzymania pod ręką przydatnych narzędzi i akcesoriów. Prosty montaż i stosunkowo nieduże gabaryty to dodatkowe atuty. Wynajem rusztowań przejezdnych prowadzimy na terenie Szczecina i okolic, a warunki współpracy ustalane są indywidualnie, uzależnione są bowiem od wielu czynników. Więcej informacji można uzyskać w siedzibie firmy Stillas.

Stillas Konstrukcje Budowlane

Firma Stillas posiada bezpieczne i niezawodne rusztowania na wynajem. Oferujemy produkty firmy Plettac i Layher, które cenione są za profesjonalizm i wysoką jakość produktów. Proponujemy rusztowania modułowe, ramowe i jezdne. W asortymencie posiadamy także podnośniki koszowe, kontenery budowlane i socjalne, zsypy do gruzu i inne. Nasza działalność wynajmu rusztowań i akcesoriów budowlanych obejmuje Szczecin i okolice. Zapraszamy do współpracy!.

Poszukujemy do pracy

Montażystów rusztowań
Kierowców kat C

Osoby zainteresowane pracą u nas prosimy o wysłanioe aktualnegp CV na maila biuro@stillas.pl

Szybki kontkat

STILLAS KONSTRUKCJE BUDOWLANE
Księdza Wacława Blizińskiego 14
71-703 Szczecin
tel. 509 458 771
emial: biuro@stillas.pl

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.