RUSZTOWANIA LAYHER BLITZ

Wysokiej jakości rusztowania – niezawodne i proste w montażu.

System Blitz niemieckiego producenta Layher jest klasycznym rusztowaniem ramowym, którego atutami są stabilność, stosunkowo lekka waga i duża trwałość. Warto zwrócić uwagę na podstawowe cechy rusztowań tj. niedużą ilość elementów i bezśrubowy montaż. Dzięki takim rozwiązaniom prace montażowe wykonywane są szybko i precyzyjnie, co pozwala na szybkie rozpoczęcie prac.

W związku z tym, że rusztowania Layher Blitz to produkty najwyższej jakości, spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa, nie mogło ich zabraknąć w naszej ofercie. Jako profesjonaliści staramy się spełniać najwyższe wymagania potencjalnych Klientów. Zapraszamy do zaznajomienia się ze specyfiką rusztowań.

RUSZTOWANIE BLITZ ZAWIERA:

  •  elementy podstawowe nośne – podstawka śrubowa, rama pionowa stalowa Euro, pomost, stężenia przekątne i stężenia podłużne
  •  elementy zabezpieczające – poręcze , krawężniki i zabezpieczenia górne
  •  elementy kotwiące – zaczep kotwiący Blitz oraz złącze krzyżowe

Uregulowanie wysokości nakrętki podstawki śrubowej stwarza możliwość wyrównania poziomu całej konstrukcji – na standardowych elementach zakres wynosi maksymalnie 100 cm. Bazę stanowi rama pionowa Euro, która nakładana jest na podstawki śrubowe. Na jej powierzchni są dodatkowe wycięcia w profilach, co daje możliwość rozbudowy. Od strony wewnętrznej są otwory, do stabilnego zamocowania poręczy. Montaż stężenia pionowego należy rozpocząć od zawieszenia go w otworze montażowym ramy, następnie z drugiej strony umiejscawiany jest za pomocą złącza klinowego. Dodatkowo zamontowanie stężeń usprawnia otwór wskazujący ustawienie poziomu.

Stężenie poziome w systemie Layher Blitz wyposażone jest w dwa złącza klinowe. Pomosty zakładane są w górnym ryglu ramy przy pomocy zaczepów. System posiada ochronę boczną składającą się z poręczy, poręczy pośredniej i krawężnika – skuteczne zabezpieczenie dla pracowników. Poręcze wmontowane są w zamkach ram zabezpieczonych klinem, krawężniki umocowane na bolcach umieszczonych w dolnym ryglu ramy, a krawężnik czołowy zaczepiany jest z jednej strony na bolec, natomiast z drugiej strony okucie nałożone jest na pionową rurę ramy.

DO ZABEZPIECZEŃ BOCZNYCH I GÓRNYCH NALEŻĄ:

  •  poręcz czołowa podwójna zapinana klinowo na końcowej i początkowej ramie w poszczególnych poziomach rusztowania,
  •  podpory poręczy i podpory poręczy czołowych zakładane są na ostatni poziom rusztowania,
  •  zaczep kotwiący typu Blitz mocowany jest do stojaka wewnętrznego ramy przy pomocy złącza krzyżowego, natomiast koniec zaczepu wprowadzamy do śruby oczkowej wkręconej do fasady.
  • Jeśli prace odbywają przy budynkach z balkonami, można wykorzystać otwory umieszczone w bocznych profilach pomostów stalowych. W celu utworzenia wysuniętego pomostu roboczego we wspomniane otwory wsuwamy rury rusztowania o średnicy 33,3mm, a na  nie wsuwamy pomost o długości odpowiadającej naszym potrzebom, całość należy zabezpieczyć złączem na zastosowaną rurę. Jeżeli trzeba zastosować tradycyjne konsole, w systemie występują konsole o szerokości 0,39 m , 0,50 m i 0,73 m oraz 1,09m.

Jeżeli w czasie prac okazuje się, ze poziomy robocze mieszczą się na innych wysokościach niż zakładano, można wykorzystać elementy specjalne, jak np. rygiel poprzeczny Blitz, który może być zamocowany w dowolnie wybranej części ramy i służy do zawieszenia pomostu roboczego. Jeśli zachodzi konieczność wykonania przewieszenia np. nad bramą wjazdową, można w łatwy sposób zawiesić na czopach ram dźwigar systemowy Blitz (o wymiarach 5,14 m, 6,14 m i 7,71 m).

Rusztowania Layher Blitz dzięki swojej uniwersalności mogą być wykorzystywane w różnych warunkach.